Zarząd Północno-Wschodniego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych z siedzibą w Białymstoku zaprasza na szkolenie w dniach 20-21 czerwca 2026 roku w następującym temacie:
„Plan ogólny gminy i możliwości inwestycyjne nieruchomości. Korzystanie z GML i GIS. Dostęp nieruchomości do drogi publicznej”
które odbędzie się w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach (Wigry 11, 16-402 Suwałki).
Szkolenie jest skierowane do rzeczoznawców majątkowych, kandydatów na rzeczoznawców i innych osób zainteresowanych omawianą tematyką. Obejmuje ono łącznie 12 godzin edukacyjnych. Szkolenie poprowadzi Ludmiła Pietrzak.
Zagadnienia szkoleniowe:
– Plan ogólny gminy po 31.08.2026r.
– Jak czytać plany ogólne gmin – to co ważne dla rzeczoznawcy majątkowego w PO
– Sprawdzenie możliwości inwestycyjnych nieruchomości w kontekście zapisów w planie ogólnym gminy
– Atr.154 UGN a plany ogólne gmin
– WZiZT po 31.08.2026r.
– Co nowego na Geoportal dla rzeczoznawcy majątkowego
– Uwolniony rejestr cen nieruchomości
– Sposoby na GML zawierający RCN
– Wykorzystanie sztucznej inteligencji w pracy rzeczoznawcy majątkowego
– QGIS nie tylko w aspekcie RCN
– Badanie zagadnienia aspektu dostępu do drogi publicznej dla działki budowlanej (dostęp faktyczny, dostęp prawny, służebności).
ofertowych w zakresie czynszów
Część z wymienionych wyżej zagadnień będzie realizowana jako warsztat z pracą uczestników szkolenia na własnych komputerach.
Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi:
– 750 zł – dla członków Północno – Wschodniego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych,
– 800 zł – dla członków innych stowarzyszeń zrzeszonych w Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych,
– 990 zł – dla rzeczoznawców majątkowych nie będących członkami PWSRM i stowarzyszeń zrzeszonych w PFSRM,
– 990 zł + 23% VAT ( brutto 1217,70 zł) – dla pozostałych osób.
Koszt szkolenia obejmuje:
- udział w zajęciach szkoleniowych w dniach 20 i 21 czerwca 2026 r. (sobota-niedziela),
- zaświadczenie o odbytym szkoleniu,
- serwis kawowy w przerwach pomiędzy zajęciami,
- obiady w dniach 20-21 czerwca 2026 r.,
- rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze Wigry w dniu 20 czerwca 2026r. (sobota)
- grill/ognisko na przyklasztornych błoniach w dniu 20 czerwca 2026r. (sobota).
Koszt uczestnictwa nie uwzględnia noclegów.
Szczegóły dotyczące szkolenia, programu oraz formularz zgłoszenia poniżej w plikach do pobrania.